Rein Ahun - Aasta tegija 2006

Eesti Maaspordi Liidu "Jõud" juhatus valis 2006. aasta tegijaks  kahekordse juunioride maailmameistri Margus Hundi treeneri Rein Ahuni.

Viljandimaal esimest korda välja antud Kultuuripärli preemia läks samuti Rein Ahunile.

Väljavõtted ajalehest "Sakala":

Kuldmedalid maailmameistrivõistlustelt

Rein Ahun peab lõppenud aasta suurimaks saavutuseks Margus Hundi edukat esinemist juunioride maailmameistrivõistlustel Pekingis, kus ta sai esimese koha kuulitõukes ja kettaheites.

«Marguse tulemuste põhjal võis medalit oodata,» rääkis Ahun. «Pealegi on ta suurvõistlustel alati isikliku rekordi teinud.»

Treener märkis, et praegu on Margus Hunt väga heas vormis ning tema tehnika muutub päev-päevalt paremaks.

«Usun, et ta võib ketast heita üle 60 meetri ning temast tuleb suure tõenäosusega Virgilijus Alekna mantlipärija, kui tal õnnestub vigastusi vältida,» arutles Ahun. «Katsetel on ta pealegi Aleknat juba võitnud.»

Karksi-Nuiast maailma tippu

Viljandi maavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Ilmar Kütt hindab Rein Ahuni tööd äärmiselt kõrgelt ning leiab, et tegemist on tõsise ja sirge eesti mehega, kellele meeldib kasvatada tugevaid noori.

«Margus Hundi maailmameistri tiitlini viimine pole ehk tema elutöö, aga aasta tegu raudselt,» sõnas Kütt. «Koolitada Karksi-Nuia tingimustes noort meest, keda on tahetud ammu Tallinna meelitada, kahekordse juunioride maailmameistri tiitlini on väga võimas saavutus.»

Rein Ahuni käe all on treeninud ka Eesti kettaheitjate esikolmikusse kuuluv Märt Israel, kes on samuti Karksi-Nuiast pärit.

Kütt lausus, et Ahun on äärmiselt tagasihoidlik ja rahulik, ent paneb end pedagoogina maksma.

«Temas on jõud, mis sunnib poisse kuulama, tegutsema ja harjutama. Ta ajab oma asja rahulikult, ilma suure trummipõrinata, ent tulemused tulevad sellegipoolest! Karksi-Nuiast on tulnud suurepäraseid mehi ja lähemal ajal tuleb sealne staadion kindlasti rekonstrueerida.»

 
banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner