Uudised

Eestimaa Spordiliit Jõud tähistab 70. aastapäeva

11. detsember 2016

Otseülekanne ERM-ist

11. detsembril Eesti Rahva Muuseumis toimuval juubeliüritusel vaadatakse ühiselt tagasi spordiliidu tegevusaastatele ning tunnustatakse aasta tegijaid.

Video otseülekannet saate vaadata 11.detsembril kell 18.00 - 20.00 siit: www.saundland.ee/live

Eestimaa Spordiliidu Jõud kujunemine ulatub 1946. aastasse, mil 15. detsembril asutati vabatahtlik spordiselts "Jõud“. 2007. aastal Eestimaa Spordiliiduks Jõud ümbernimetatud liit arendab sporti ning traditsioonidest lähtuvat spordikorraldust ning on katusorganisatsiooniks kõigile 15 maakonna spordiliidule. Liidu võrgustiku kaudu on regulaarsesse tegevusse kaasatud üle 700 liikmesklubi ligi 40 000 harrastajaga.

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on Eestimaa Spordiliit Jõud  andnud nende aastakümnete jooksul hindamatu panuse, et inimesed oleksid sportlikud ning sport ühiskonnas au sees. „Usun, et liidu spordisündmused populariseerivad tulevikus veelgi enam spordi- ja liikumisharrastust ning kujundavad Eesti inimestes aktiivset eluhoiakut ja positiivset ellusuhtumist. Tunnustas ja õnnitlen neid väärika juubeli puhul,“ sõnas minister.

Eestimaa Spordiliidu Jõud presidendi Helir-Valdor Seederi sõnul on tähendanud seitse kümnendit Jõudi spordielu kohanemist ühiskondlike muutustega ja paindlikku arengut erinevates ajastutes. „Jõud on kinnistanud endale unikaalse koha Eesti spordimaastikul ja kogu maaelu korralduses laiemalt,“ ütles Seeder.

Eesti Rahva Muuseumis toimuval pidulikul juubeliüritusel antakse välja arvult kolmas elutöö auhind. Eelnevalt on auhinnad pälvinud olümpiavõitjad Jaan Talts ja Jaak Uudmäe.

Juubeliks ilmub ka Tiit Lääne koostatud spordiliidu kümmet viimast aastat hõlmav raamat. Esimene juubeliraamat nägi trükivalgust 1971. aastal, mil spordiühing sai kahekümne viieseks. Käesolev raamat on  järjekorras kuues, millega on kaante vahele saanud spordiliidu kõik 70 tegutsemisaastat.

Eestimaa Spordiliidu Jõud esindusüritusteks on iga nelja aasta järel korraldatavad Eestimaa suvemängud ja Eestimaa talimängud. Igal aastal toimuvad valdade ja linnade suve- ja talimängud, Eesti omavalitsusjuhtide suvine ja talvine mitmevõistlus ning Eestimaa Spordiliidu Jõud meistrivõistlused erinevatel spordialadel. Spordiliidu võistlusprogrammis on üle 40 erineva spordiala.

13. Eestimaa talimängud toimuvad 3.-5. märtsil 2017.a Valgas, Otepääl ja erinevates Valgamaa spordibaasides. Talimängudele oodatakse osalema üle 3 000 sportlase kõikidest maakondadest.
Kõige sportlikumad Eesti maakonnad, linnad ja vallad selguvad võisteldes 19 spordialal.

 Viimati muudetud: 11.12.2016


Tagasi uudiste nimekirja

 
Liikmelisus
Partnerid
Maakondade Spordiliidud
Arvamusavaldus
CAPTCHA Image Reload Image