s1050             s1051

Eestimaa XI talimängud

Põlvas, 27.veebruarist - 1.märtsini 2009.a.
Eelturniirid males, kabes, lauatennises, naiste ja meeste korvpallis toimusid 17.-18.jaanuaril 2009.a. kohtadel
 

Eestimaa XI talimängud toimusid Eesti Olümpiakomitee egiidi all.
Eestimaa XI talimängudel osalesid kõigi maakondade ning 26 linna ja 69 valla võistkonnad 2952 sportlasega. Eelvõistlustega selgitati finaalturniirile pääsejad meeste ja naiste korvpallis, males, kabes ning lauatennises. Lisaks nendele võisteldi suusatamises, suusaorienteerumises ja noorte jalgpallis. Talimängude üldkokkuvõttes selgitati parimad vallad ja linnad kahes grupis. Elanike arvuga kuni 2000 ja suuremad kui 2000 elanikuga vallad ning elanike arvuga kuni 10000 ja rohkem kui 10000 elanikuga linnad. Parimad maakonnad selgusid samuti kahes grupis: kuni 40 000 ja üle 40 000 elaniku.

Eestimaa XI talimängude peakorraldaja oli Eestimaa Spordiliit Jõud koos Põlva linna, Põlva valla ja Põlva Maakonna Spordiliiduga. "Põlvalased eesotsas talimängude toimkonda juhtinud Põlva linnapea Tarmo Tammega said mängude korraldamisega suurepäraselt hakkama," kinnitas Eestimaa Spordiliidu Jõud peasekretär Tarmo Volt. "Oldi üle ka kõigist ilma kapriisidest. Võistlused toimusid nii reedeses vihmasajus kui ka järgnenud lumetormis. Aitäh kõigile osalejatele ja korraldajatele!"

Suuremate maakondade arvestuses olid kolm paremat Ida-Virumaa (286 p), Tartumaa (268) ja Harjumaa (267).       
Väiksemate maakondade arvestuses olid kolm paremat Järvamaa (216), Valgamaa (206) ja Võrumaa (193).     
Suuremate linnade arvestuses olid kolm paremat Kohtla-Järve, Narva ja Rakvere.         
Väiksemate linnade arvestuses olid kolm paremat Paide , Kärdla ja Kiviõli linn.  
Suuremate valdade arvestuses olid kolm paremat Tartu , Tähtvere ja Kiili vald.       
Väiksemate valdade arvestuses olid kolm paremat Kernu , Mäetaguse ja Viru-Nigula vald. 

27. veebruaril kell 20.00 avati Põlvas Lootospargi jalgpalliväljakul Eestimaa XI talimängud. 
Mängud kuulutas avatuks korraldustoimkonna esimees, Põlva linnapea Tarmo Tamm. Kolmeks päevaks Põlvasse kogunenud enam kui 2000 sportlast tervitas Jõu auliige, president Arnold Rüütel. Tervitussõnu ütlesid ka EOK president Mart Siimann, põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, Põlva maavanem Priit Sibul ja Eestimaa Spordiliidu Jõud president, Riigikogu liige Villu Reiljan. Loeti ette kultuuriminister Laine Jänese tervitus. Ministri sõnul on Eestimaa XI talimängud suursündmuseks kogu käesoleva aasta Eesti spordikalendris. Avatseremoonia lõpetas ilutulestik. 

Reede, 27. veebruari õhtupoolikul selgusid Põlvas alanud Eestimaa XI talimängudel esimesed võitjad teatesuusatamises. Mammaste Tervisespordikeskuse radadel startis 156 võistkonda. Noorteklassides võidutsesid Valgamaa Otepää valla suusatajad. Talvepealinna Oti spordiklubi Karupesa Teami noorsuusatajad olid paremad poiste ja tüdrukute B ja C vanuseklassides. Otepäälastele kuulus esikoht ka poiste A klassis ja naiste 3 x 3 km sõidus (võistkonda kuulusid Maarja Aigro, Liis Kalda ja Teele Tiit). Meeste 3 x 5 km suusatamises võitis talimängudel Tamsalu valla meeskond (Klen Krünberg, Erko Jullinen ja Timo Simonlatser). Tamsalule kuulus võit ka meesveteranide sõidus. Kaks esikohta võitsid ka Tahkuranna valla suusatajad olles paremad tüdrukute A klassis ja naisveteranide arvestuses. Põlvas toimuvatel Eestimaa XI talimängudel võistles ligemale 700 suusatajat, nende hulgas ka mitmed Eesti koondvõistkonna liikmed. Meeste 10 km distantsil olid kolm paremat Eeri Vahtra (Palamuse vald), järgnesid Paistu valla suusatajad Meelis Aasmäe ja Keijo Priks. Kein Einaste ja Timo Simonlatser pidid leppima vastavalt 5. ja 6. kohaga. Naiste 5 km suusatamises edestas Kaili Sirge (Tamsalu vald) vaid 0,7 sekundiga Kaija Udrast (Võru linn). Kolmas oli samuti Võru võistleja Kertu Saarepuu. Teistes võistlusklassides said viis esikohta Otepää valla suusatajad: Maribel Tamm (TB), Keidi Kütt (TC), Ene Aigro (NV I), Gunnar Kruus (PB) ja Hans Teearu (PA). Tüdrukute Aklassis võitis Janelle Tarum (Rakvere linn), naisveteranide I grupis Jelena Vshivtseva (Narva linn), poiste Cklassis Thomas Kuus (Võru linn), meesveteranide I grupis Kaupo Sabre (Põlva linn) ja meesveteranide II grupis Andres Kübar (Tartu vald).

Tüdrukute jalgpalliturniiril olid kolm paremat Ida-Virumaa, Jõgevamaa I ja Raplamaa I.
Linnade lauatennise parimad olid Narva, Maardu ja Viljandi.  

Laupäeval, 28. veebruaril toimusid Valgjärvel Eestimaa XI talimängude võistlused suusasprindis. Üle 200 orienteeruja startis Valgjärve põhikooli juurest orienteerumisrajale, mis kulges järveäärses pargis ja mõned kontrollpunktid olid ka küla majade vahel. Kagu-Eestit tabanud lumeuputus sundis rajameistrit kogu päeva töötama, et pärastlõunaks võistlusrajad korda saada. Suur edu saatis peoperemehi põlvalasi, kes võitsid esikohad 6 võistlusklassis. Kokku said Põlva orienteerujad esimesel võistluspäeval 16 medalit. Talimängude võitjateks tulid M14 - Jaspar Jõesalu (Põlvamaa), M16 - Rainer Parve (Põlvamaa), M18 - Asso Kesaväli (Lääne-Virumaa), M21 - Raul Kudre (Põlvamaa), M40 - Tõnu Tänav (Harjumaa), M50 - Toivo Saue (Hiiumaa), N14 - Silvia Luup (Valgamaa), N16 - Kaisa Raudkepp (Põlvamaa), N18 - Sigrid Ruul (Järvamaa), N21 - Piibe Tammemäe (Raplamaa), N35 - Maret Vaher (Põlvamaa) ja N45 - Saima Värton (Põlvamaa). 

Jalgpalliturniiril võitis poistest Pärnumaa I meeskond. Järgnesid Harjumaa I ja Ida-Virumaa meeskonnad.       

Males olid parimad Kohtla-Järve, Narva ja Elva linna ning Paikuse, Kohila ja Tartu valla esindajad, kabes Paide, Kärdla ja Jõgeva linna ning Tartu, Kiili ja Sauga valla mängijad.
Lauatennises võitsid Märjamaa valla sportlased. Neile järgnesid Tartu ja Kernu vald.
Korvpallis olid edukamad Väike-Maarja, Haljala ja Rae valla meeskonnad ning Võru, Tartu ja Tähtvere valla naiskonnad. Linnadest võidutsesid Pärnu, Rapla ja Kohtla-Järve meeskonnad ning Paide, Rapla ja Narva naiskonnad.
Mammaste Tervisespordikeskuse radadel toimunud Maahärra matkal osales 237 jalgsi- ja suusamatkajat.

Iga sportlane võib võistelda ainult ühe omavalitsuse/maakonna eest.
See tähendab ka seda, et kui sportlane on osalenud eelturniiril, võib ta esindada ainult sama valda/linna olenemata spordialadest.

20.veebruar 2009.a.- arvuline eelregistreerimine finaalvõistlusteks spordialade kaupa
25.veebruar 2009.a.- nimeline registreerimine suusatamises ja suusaorienteerumises
NB! Kes suusatamises ja suusaorienteerumises õigeaegselt ei registreeru, need võistlema ei saa!
25.veebruar 2009.a.- üldregistreerimislehtede ja iga ala tehniliste ülesandmislehtede esitamine

Suusatamises teha nimeline registreerimine hiljemalt 25.veebruariks elektonposti aadressil merike.oun@gmail.com .
Suusatamise registreerimisleht (excel - täida, salvesta ja saada merike.oun@gmail.com)
Muudatusi teatevõistkonna koosseisus saab teha 27.02.09 kuni kella 13.00-ni.
Info: 5165720 Merike Õun, suusatamise peasekretär

Tüdrukute B- vanuseklassi võijatjat autasustatakse EOK eriauhinnaga.
Poiste B-vanuseklassi võitjat autasustatakse Andrus Veerpalu poolt välja pandud karikaga.
(Andrus Veerpalu võtis 1987. aasta märtsis Võrus Eesti V maatalimängudel poiste B- vanuseklassi 10 km suustamise ajaga 27.13 ).

Stardiprotokollid ja lisainfo on OK Põlva Kobras kodulehel http://kobras.polvamaa.ee/

Segaduste vältimiseks ja vastavalt juhendile, olles veendunud võistkondade kohalejõudmises, avaldatakse jalgpalli ajakava võistluspaigas enne võistluste algust.

  • Korvpalli ajakava

  • Lauatennise võistlused linnadele algavad 27.veebruaril kell 15.00 ja lõpevad 28.veebruaril kell 11.30 koos autasustamisega.
    Lauatennis valdadele algab 28.veebruaril kell 11.00 ja kestab 1.märtsi lõunani.
    Reitingu koostamiseks palun saata e-mailile emsl@joud.ee hiljemalt 25.veebruariks võistkondade nimelised ülesandmislehed.
  • Talimängude ametlik raadio - Raadio Marta 100,7 MHz

Kajastab talimängudel toimuvat, kolmel päeval intervjuud ja otseülekanded. Kuula ka internetis!

 
banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner