12. Eestimaa talimängud

XII Estonian Winter Games

Võru, 1.-3. märts 2013

s2341               s1051

 • 12. Eestimaa talimängud toimuvad EOK egiidi all
 • Eestimaa spordimängude korraldamise aluseks on Eestimaa Spordiliidu Jõud arengukava ning koostöö Eesti Kultuuriministeeriumi, Eesti Olümpiakomitee, spordialaliitude ja omavalitsustega
 • Eestimaa talimängud korraldatakse iga 4 aasta järel
 • 12. Eestimaa talimängud korraldab Eestimaa Spordiliit Jõud koostöös Võru Linnavalitsuse, Võru Spordikeskuse ja Võrumaa Spordiliiduga
 • Talimängudele oodatakse üle 3000 osaleja
 • Talimängudel võivad osaleda kõigi Eesti maakondade, linnade ja valdade võistkonnad
 • Talimängud on rahvusvahelised ja avatud kõigile
 • 12. Eestimaa talimängud toimuvad 1.-3.märtsil 2013.a. Võrus, Haanjas ja erinevates Võrumaa spordibaasides
 • Talimängude avamine toimub 1.märtsil Võru Spordikeskuse staadionil
 • Spordialad: murdmaasuusatamine, mäesuusatamine, juhtide võistlus, suusaorienteerumine, laskesuusatamine, jäähoki, suusahüpped, ujumine, kreeka-rooma maadlus, vabamaadlus, naistemaadlus, motokross, meeste korvpall, naiste korvpall, lauatennis, male, kabe.
 • Vajadusel toimuvad eelturniirid jäähokis, meeste korvpallis ja valdade lauatennises 19.-20.jaanuaril 2013.a. kohtadel. 
 • Kultuuriprogramm

12. Eestimaa talimängud nüüd ka bannerhttp://www.facebook.com/12.ETM

  

12. Eestimaa talimängude reklaamklipp

 

Tulemused

Info

Juhendid ja võistlusinfo

Ajakavad

Stardinimekirjad

Stardiprotokollid

 

Registreerimine, osavõtumaksud

 • Registreerida, tellida toitlustamist ja koolimajutust on võimalik  1. -  20.veebruarini 2013.a.   http://www.joud.ee/est/g161/ 
 • Motokrossis teha arvuline registreerimine talimängude registreerimis-moodulis ning tehniline registreerimine www.msport.ee „Registreeri võistlustele 2013“ alt. Tehniline registreerimine kuni 28.veebruarini.
 • Suusaorienteerumises teha arvuline registreerimine talimängude registreerimis-moodulis ning nimeline registreerimine Osport.ee online teenuse kaudu https://www.osport.ee/  hiljemalt 20.veebruariks 2013.a.
  Registreerimisel näidata ära iga osavõtja sünniaasta, võistlusklass, EOL kood ja SPORTidendi (SI-kaardi) number või rentimise vajadus.
  NB! Kellel puudub ospordis kasutaja, saab registreerimislehe lisada moodulis.
 
 • 12. Eestimaa talimängude talimängudel võistluspaigad ja tingimused ning millised on majutus- , toidu- ja meelelahutusvõimalused (ppt):

http://lkylli.zenfolio.com/12-eestimaa-talimangud

Täiendav info info Eestimaa talimängude kohta:
EMSL Jõud:            Tarmo Volt – telefon 662 2652, 504 0612, tarmo@joud.ee 
                              Helen Mast – telefon 662 2650, 529 9432, helen@joud.ee
Võrumaa Spordiliit:   Merike Õun – 516 5720, merike.oun@gmail.com

Parimad


Talimängude üldkokkuvõttes selgitatakse:

- parimad maakonnad kahes grupis: üle 40 000 elaniku ja kuni 40 000 elanikku;

- parimad linnad kahes grupis: üle 10 000 elaniku ja kuni 10 000 elanikku;

- parimad vallad kahes grupis: üle 2 000 elaniku ja kuni 2 000 elanikku.

Maakondade paremusjärjestuse selgitamisel läheb arvesse:
- suurtel maakondadel murdmaasuusatamise + 9 parema spordiala kohapunktid;
- väikestel maakondadel murdmaasuusatamise + 7 parema spordiala kohapunktid.

Linnade paremusjärjestuse selgitamisel läheb arvesse murdmaasuusatamise + 4 parema spordiala kohapunktid.
Valdade paremusjärjestuse selgitamisel läheb arvesse murdmaasuusatamise + 4 parema spordiala kohapunktid.

s2470

Võru sport

Spordi poole pealt seostub Võru eelkõige võrkpalli- ja suusalinnana. Seda kasvõi sellepärast, et meie korraldatav ning selle algataja Jaan Gutmanni nime kandev võrkpalliturniir on vanim Eestis, suusamõnusid saab aga nautida kõige kauem just Võrumaal. Meie kandist on pärit maailmas tuntud suusamehed Mati Alaver, Raul Olle, Anti Saarepuu. Mainimata ei saa jätta olümpiavõitjat Erki Noolt, temagi juured on Võrus.

Suuremad traditsioonilised spordivõistlused on olümpiavõitja Eduard Pütsepa mälestusturniir kreeka-rooma maadluses, Rahvusvaheline judoturniir Võru Kevad, Jooks ümber Tamula järve, Rahvusvaheline laste judovõistlus Maiturniir, Võhandu Maraton, G. Otsa nim ujumisvõistlus, Rannajalgpalliturniir Silja Sport CUP, Võru Spordikooli võrkpalliturniir noortele, Võru tänavakorvpalli turniir, Võru Rattaralli, talvised ja suvised autorallid.

Noortesport on koondatud Võru Spordikooli ning spordiklubidesse. Spordikoolis on seitse spordiala – kahevõistlus, kergejõustik, kreeka-rooma maadlus, laskesuusatamine, murdmaasuusatamine, orienteerumine ja võrkpall. Spordiklubides saab tegeleda judoga, jalgpalliga, ratsutamisega, korvpalliga, karatega, võimlemise ja aeroobikaga. Linnaelanike ja külaliste käsutuses on kaasaegsed spordirajatised – Võru Spordikeskus, Kubija suusabaas oma valgustatud suusa- rolleri- ja terviseradadega. Lisaks nimetatutele on munitsipaalomandis spordikooli spordihoone ja pargi mänguväljakud, Võru vallas asuv Andsumäe spordibaas (hüppemäed K10 ja K30) ning Haanja vallas asuv Jaanimäe spordibaas. Kolmes linna üldhariduskoolis on võimlad, Tamula rannas on tenniseväljakute kompleks, rannavõrkpalliväljakud, korvpalliväljak ning skatepark. Olevi, Luha ja Vabaduse tänaval on noortel jalgpalluritel kasutada kunstmuruga minijalgpalliväljakud.

 
banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner

banner