Uudised

27. juunil toimusid Palivere discgolfi pargis JÕUD meistrivõistlused kettagolfis

30. juuni 2020

Osales 75 kettagolfi harrastajat seitsmest maakonnast

Võistluse tulemused

Võistluse pildid

Võisteldi kokku viies erinevas võistlusklassis. Naisjuuniore seekord ühtegi võistlusele ei saabunud. Võistlus koosnes kahest ringist, kummagil ringil oli 18 korvi. Ilmataat seekord päikese ja kuumaga tagasi ei hoidnud. Sooja oli kohaliku anduri järgi kuni 32 kraadi. Tuul peaaegu olematu ja need kaks kokku andsid väljakutsuva koosluse. Vett kulus sadade liitrite kaupa ja kuumus mõjus kõigile, sest enamus otsustavaid vigu tehti teisel ringil.

Meeste klassis võitis Harjumaa esindaja Marko Narits, teine oli Jõgevamaa esindaja Janel Palm ja kolmandale kohale jäid viiki järvamaalane Jüri Karus ja kohalik läänlane Vaiko Truuver, aga teise ringi parem skoor andis kolmanda koha medali seekord Karusele.

Meesjuuniorite klassis tuli kohale kolm noormeest ja medaleid jagus kõigile. Pinget hoidsid üleval omavahel punkt punktis mänginud ja esikohale pretendeerivad Kerdo Lepasepp ja Tanel Toomemägi. Seekord võitis kohalik kettagolfi tulevik Toomemägi ja tema paremust pidi tunnistama Järvamaa kettavõlur Kerdo. Kolmanda koha sai nende järel Gregor Rande.

Meesseeniorite arvestuses oli kohale tulnud 20 võistlejat ja esikolmik mahtus ainult kahe punkti sisse.
Esikoha võitis endale pärnakas Eero Peterson, peale kahte ringi olid teise koha peal viigis Harjumaa mees Gunnar Ersto ja järvamaalane Tarmo Vilipõld, Gunnaril läks teisel ringil paremini ja sellega ka teine koht ning Tarmo pidi seekord leppima kolmanda kohaga.

Naiste klassis oli esikolmik kogu võistluse vältel tihedalt koos ja alles viimaste radadega pandi kohad paika.
Esikohale tuli Harjumaa neiu Maris Perendi. Kahe punktilise kaotusega sai teise koha Merilyn Ivask, ning omakorda temale ühe punktiga kaotanud Johanna Lepp võitis kolmanda koha.

Naisseeniorites jagus medaleid sammuti kõigile osavõtjatele. Suure eduga võitis Heidi Talumaa. Teisele ja kolmandale kohale käis lahing ning ühepunktilise eduga võitis teise koha Kaja Rebane ja kolmanda kohaga pidi leppima Liina Solotarjeva.

Esikoha ja suure karika pälvis maakondlikus arvestuses Harjumaa. Maakondlikku arvestusse läks nelja parima mehe ja kahe naise tulemused.

Peakohtunik Raido Kängsepp

 Viimati muudetud: 30.06.2020


Tagasi uudiste nimekirja