Uudised

Lembit Toru pälvis EMSL Jõud elutöö auhinna

10. detsember 2021

EMSL Jõud president Helir-Valdor Seeder andis Tallinnas toimunud Eestimaa Spordiliidu Jõud 75 juubeli üritusel ja spordiaasta pidulikul lõpetamisel üle eriauhinna sporditegevusse suure panuse andnud Lembit Torule.

EMSL Jõud juhatus otsustas anda elutöö auhinna nr 5 kauaaegsele Tartumaa Spordiliidu tegevdirektorile Lembit Torule.

Vaadake otseülekannet Jõud 75. aastapäeva tähistamisest 11. detsembril kell 17 siit:  https://play.saundland.ee/joud75  - on ka järelvaadatav.

Lembit Toru on Tartumaa spordirahva seas hinnatud liider. Suur on tema panus püsivate traditsioonide kujundamisel Tartumaa tali-, suve- ja sügismängude toimumisel, lisaks kuuluvad kalendrisse võistlused enam kui 20-l spordialal. Koostöös omavalitsustega on Tartumaa Spordiliit tähtsaks pidanud osalemist üle-eestilistel spordimängudel.

Rahvusvahelise koostöö raames uuendati 2019. aastal koostöölepingut Soome Vabariigi spordiorganisatsiooni TUL Järvi-Suomi piirkonnaga. Kahte spordiorganisatsiooni seob laiapõhine koostöö alates 1989.aastast.

Tartumaa Spordiliit on Lembit Toru juhtimisel arenenud kaasaegseks ja edukaks maakonna spordiliiduks. Edu aluseks on tugevad teadmised, kogemused ja tulemuslik koostöö spordiklubide, omavalitsuste ning koolidega.

2003. aastal esmakordselt välja antud EMSL Jõud "Aasta Tegija" aunimetuse vääriliseks tunnistati Tartumaa spordijuht Lembit Toru. 2019. a pälvis Lembit Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemia, olles samal aastal Eestimaa suvemängude peakorraldaja, mida peetakse kõigi aegade parimateks.

Lembit Toru on kümmekond aastat tõsiselt tegelenud laste- ja noortetööga spordis: tema juhtimisel on korraldatud lastele, sh erivajadustega lastele spordi- ja terviselaagreid.

Lembit osaleb aktiivselt algatuses "Mehed liikuma!", innustades Tartumaa mehi liikumisharrastusega tegelema.
Lembit Toru kuulub Nõo vallavolikogu koosseisu, on Tartumaa Tervisenõukogu liige ja Eestimaa Spordiliit Jõud juhatuse liige.

s5500

Foto: Remo Tõnismäe

EMSL Jõud juhatus algatas 2014.aastal elutöö auhinna väljaandmise, mis on Eestimaa Spordiliidu Jõud kõrgeim autasu. 
Esimese Eestimaa Spordiliidu Jõud elutöö auhinna pälvis Jaan Talts, kes on olümpiavõitja ja 43 maailmarekordi omanik tõstmises. Tunnustades sportlikke saavutusi ja edukat tegevust, omistati EMSL Jõud elutöö auhind nr 2 olümpiavõitja Jaak Uudmäele. Elutöö auhinna nr 3 omanikuks sai pikaajaline Jõudi juht Ants Saar 2016.aastal. Kolm aastat hiljem pälvis elutöö auhinna Kaiu Kustasson.Viimati muudetud: 23.12.2021


Tagasi uudiste nimekirja

 
Liikmelisus
Partnerid
Maakondade spordiliidud
Arvamusavaldus
CAPTCHA Image Reload Image