35. Eesti omavalitsuste talimängudel võidukad Rae ja Alutaguse vald ning Rakvere linn

4. märts 2019

Kevadise ilmaga toimunud talimängudel sai spordirõõmu osaliseks üle 1500 inimese.

Nädalavahetusel Kadrinas toimunud 35. Eesti omavalitsuste talimängudel osales 1608 sportlast 50 omavalitsusest.

Talimängudel võeti mõõtu 9 spordialal, kusjuures omavalitsusel läks arvesse murdmaasuusatamise + 5 spordiala kohapunktid. Üldkokkuvõttes selgitati parimad linnad ning parimad vallad kahes grupis: üle 8 000 elaniku ja kuni 8 000 elanikku.
Üle 8000 elanikuga valdade arvestuses võitis Rae vald vaid 3 punktise eduga Tartu ees. Kolmandaks tuli üllatuslikult Viljandi vald.
Väikeste valdade arvestuses mahtusid kolm esimest esindust 5 kohapunkti sisse ning paremusjärjestus oli järgmine: Alutaguse, Kiili ja Viru - Nigula vald.
male: Tallinn
juhtide võistlusel olid omas kategoorias parimad Kairit Pihlak (Kadrina), Reili Rand (Hiiumaa), Indrek Kesküla (Väike-Maarja), Marti Rehemaa (Saku) ja Mihkel Juhkami (Rakvere linn).

Spordialadest oli kõige osavõturohkem murdmaasuusatamine 470 osalejaga, mäesuusa võistlustel Kiviõli Seikluskeskuses tuhises mäest alla 234 suusatajat ja lumelaudurit, ujumises tegi 164 osalejat 333 starti. Nii kabes kui males oli laudade taga 20 5-liikmelist võistkonda ning lauatennises peeti viiel laual 27 võistkonna osalusel maha 90 kohtumist. Naiste korvpallis osales 11 võistkonda ning meestel koos eelturniiridega 28 võistkonda.